3. Lecke: Mi a tőkebefektetés?

CSAK AKKOR OLVASSA EL, HA MÁR A 2. LECKÉN TÚL VAN!
Kicsit hosszabb mint az 1-2 lecke, de garantálom megéri elolvasni!!!

Mi a tőkebefektetés? Hát amit a gazdagok és a bankok csinálnak! Vagyis ezzel egy átlag ember ne is foglalkozzon! HÁT EGY NAGY FENÉT! Mi csak adjuk oda a bankoknak és biztosítóknak, hogy legyen 200 milliárdos hasznok, majd pedig ha egy kicsit megadóztatják őket, verjék el rajtunk a port és emeljék fel a díjakat.  A tőkepiaci tanácsadás, vagy nevezzem vagyontanácsadásnak pont lényegében megadja azt a lehetőséget, hogy közvetlenül a pénzgyárban vásárolhasson.

3. LECKE: MI A TŐKEPIACI TANÁCSADÁS?

:-)

Ha beleolvasunk a közgazdasági könyvekbe, az életkedvünk is elmegy mindentől!

A tőkepiac:
A termeléssel létrehozott anyagi termelési tényezők, valamint a pénz és értékpapírok együtt alkotják a tőkepiacot. A tőkeeszközök piaca: A termelt tőketényezők piacát megkülönböztetésül tőkeeszközök piacának nevezik. Főbb részei a gyártóberendezések, járművek, alkatrészek, féltermékek, anyagok, energia, mezőgazdasági termények piacai. Tőkeeszközöket vállalatok, vállalkozók vásárolnak nagy mennyiségben és értékben. A nyersanyagok és mezőgazdasági termények egy része speciális szervezett piacon, az ún. árutőzsdén (terméktőzsde) kerülnek forgalomba…blabla bla…

Ahhoz, hogy az ember a gazdasági szövegeket megértse nem elég egyszer elolvasni. Pedig ha lefordítjuk „konyhanyelvre” nem is annyira bonyolult: 


A lényege, hogy a különféle országok gazdasága által termelt javak, nyersanyagok, pénznemek és cégek kereskedése révén többlet termelődik. 

Persze a Földön nem egységes elosztással, de képződik! Ebből a többletből részesülhet Ön is!
Hogyan?  Hát semmiképp se úgy hogy a legdrágább helyen, azaz a bankban, vagy a biztosítókban „vásárolunk"!


 (Kivéve néhány egyedi esetet, mert létezik néhány Biztosító aki felismerte, hogy a régi lehúzós módszer már nem működik. De egy kezemen meg tudom számolni azokat a befektetéssé festett biztosítási terméket, melyet jó szívvel ajánlhatok. Pl. cégeknek! Igen Ott határozott értelme van, vagy ha tényleg fontos a biztosítási rész. De én vallom jobb azt ketté venni. A biztosítás legyen biztosítás és a befektetés pedig befektetés. Mondom tisztelet a kevés kivételnek. )


Persze nem fogjuk tudni kikerülni a pénzpiaci szereplőket teljes egészében, mint ahogy egy cég esetén is összetett a folyamat. A vállalatok tőkéjük egy részét lassan megtérülő állótőkében, másik részét gyorsabban mozgó ún. forgótőkében tartják. Egy vállalat a piachoz való alkalmazkodás során (terjeszkedés, visszafogás, más vállalat felvásárlása) tőkemozgásokat hoz létre. Ebbe most nem mennék bele részletesen, de egy-két tipikus cégvezetői hibára rá szeretnék mutatni!


Sajnos tipikus hiba:
mikor egy cég vezetője elvakult lesz a saját vállalkozásával szemben. Nem gondolja át, hogy mennyire tőle függ a siker. Nincs cserjátékos. Ezért a vállalkozásának rabja lesz! S legfőképpen azt nem látja be, hogy bár a pénzt meg tudja keresni, de elkölteni nem maradt ideje. Hány olyan vállaltvezetővel beszéltem már, aki azt mondta nekem: „Tibor 6 éve nem voltam szabadságon…” Siralmas! De főleg azért, mert egy válsághelyzet esetére nincs is B tervük. Haláluk esetére se! Tartalékot mindenkinek kellene képeznie! Akár szegény, akár gazdag! Mert az igazi vállalkozó nem maga dolgozik, hanem a pénzét dolgoztatja! Ráadásul ha megkérdezem "Uram, értem a cég a mindene! De ha egy évre elküldeném szabadságra, most ebben a pillanatban kellene indulnia, intézkedést nem tehet, senkinek nem szólhat, akkor mi lenne a vállalkozással egy év múlva?  MI? KATASZTRÓFA!

Sajnos a halál és a rokkantság még csak nem is egy évre szól!! De maradjunk még a családoknál!

A cégek, kft-k, vállalatok, hogyan függnek össze egy családi kasszával?


:-)Hasonlóság fedezhető fel! A családok lényegében "kis cégek". Vannak munkavállalók, bevételek és kiadások. Adók, eszközök. Anyuci, apuci és a gyerekek,kocsi meg a kutya. Munkájuk, hitelük és álmaik. Egyre kevesebb szabadidejük. A pénzügyeik rendezésére alig fordítanak időt. Drága áruhitelt vesznek fel, a lakásukon jelzálog és nem gondolnak a nyugdíjukra, máról-holnapra élnek.

Ez egyrészről sajnálatos, de utalva arra, hogy az emberek nem akarnak kilépni a kényelmi zónájukból, csak egy példa: Ha azt az energiát, időt, amit a Mónika Show nézésére fordított az ország pénzben mérnénk, már rég nem itt tartanánk. 


Ezt a cikket is lesz olyan aki megnézi félig, de nem olvassa végig, mert jön a "Barátok közt"! A magyar ember negatívan lát mindent, szeret keseregni, mást hibáztatni. De erről nem feltétlen az átlagember tehet. 

Az államnak, a pénzes nagykutyáknak egyszerűen nem fűződik érdeke ahhoz, hogy megváltoztassa a gondolkodásmódot. 


SEGÍTENI SZERETNÉK! NYUGATON NEM CSAK AZÉT ÉLNEK JOBBAN, MERT TÖBB A LEHETŐSÉG, HANEM MERT A CÉLJAIK LEHETNEK MERÉSZEBBEK IS! 

Igaz ott nem ciki, ha gazdag vagy! Állítom ma az országban rengeteg olyan családnak kellene lennie, akinek 100 milliója van a bankban, még sincs! 


INDOKLOM:
:-)Vegyünk csak egy egyszerű példát:
22 évvel ezelőtt 1000 ponton állt a tőzsde most 18 ezren, de volt már 22 ezren is. 


Vagyis nagyon leegyszerűsítve, ha semmilyen adok-veszek művelet nem csinált volna az ország csak a pénzét a Magyar Tőzsdére viszi és otthagyja, minden 1 millió forintból ma 18-22 millió lenne, 10 millióból pedig 220 millió mindenkinek. Nagyon sok embernek volt 20 éve 1-10 milliója, de lakást vett, meg színes tévét. Meg betette a pénzét az OTP-be. Aztán mivel alig kamatozott a pénze, hitelt vett fel és mára teljesen eladósodott.

Sajnos a hitelből vett lakások ma se érnek sokkal többet, de ha meg is duplázták az értéküket, biztos nem érnek 220 milliót. Pedig annak hozamából (pénz csinálja a pénzt) vígan fütyülnének a gazdasági válságra! 

De 20 évvel ezelőtt senki nem hirdette öles betűkkel, ne az bankba vidd komám a pénzed, vagy ne hitelt vegyél fel. Vagy Ön hallott ilyen kampánybeszédet??
Persze szó sincs arról, hogy most azt mondom tessék rohanni a tőzsdére és részvényeket vásárolni. 

NE MENJEN!!! Ennek több oka is van.

A legfőbb hogy kevés pénzből nem lehet portfóliót, több részvényből álló csomagot összeállítani. Márpedig egy ló nem ló. Az vagy nyer vagy sem, de egy átgondolt befektetés az nem lehet ennyire kockázatos. Egy fajta cég rézvénye se részvény. Rövid ideig tőzsdézni se szabad! Ez csak hazárdírozás.

Portfólió kell és elég idő! Na de ki tudhatja melyik a jó portfólió. Hát egy átlag ember semmiképp, de még egy átlagos magyar bróker sem. Ahhoz, hogy biztosra menjünk bent kell lenni az információk sűrűjében a nap 24 órájában. Érteni kell a makrogazdasági folyamatokat, a világ eseményeinek gazdaságra vonatkozó hatásmechanizmusát. Így némileg érthető, hogy az átlagember kénytelen volt átadni az irányítást és un. minősített alapokból vásárolni.


:-)Ilyen tőzsdei elemeket, részvényeket, állampapírokat, stb. tartalmazó kisebb-nagyobb kockázatot jelentő alapokat minden kereskedelmi bank kínál az ügyfeleinek. Bár nem egyformák, de mindnek van egy elszámolási árfolyama. Átlagértéke. Mint a dollárnak. Vagyis ha valaki 1-es értéken vásárol és 2 es értéken adja el, akkor dupla pénze van. Sajnos ha a felén, akkor elbukta az 50%-át. Ezért aztán sokan meg se vizsgálják a kérdést, pedig egy hosszabb távon egy jól megválasztott és menedzselt alap hasznot termel. A bank is ebben tartja a pénzét!!! De megint csak kockázatos a választás egy átlagos tudású ember számára. Ugyan egy alap kisebb kockázattal jár egy-két részvénnyel szemben, de hiába van benne akár 1000 fajta részvény is, ilyen alapokból több százat is talál a kínálatban. Nehéz megjósolni melyik lesz a jó döntés?

Persze a bankok erre is kínálnak megoldást. Olyan alapokat, amiben nem részvények vannak, hanem alapok. Azaz egy olyan halmaz, amit különféle egyenként is működő alapok összessége alkot.


Hasonlattal: ha a részvény a csillag, akkor egy galaxis az alap és sok galaxis együtt lesz az alapok alapja. Vagyis rengeteg csillag, azaz részvény együtt.

Csakhogy az univerzumban, azaz a világgazdaságban sok alapok alapja található és megint csak nehezen tudunk dönteni. 


Az egyetlen jó megoldás, megnézzük hogy az alapokat kik menedzselik, vagy eleve olyan alapot választunk, melynek van múltja és láthatóan jól kezelte a válságos éveket. A jó gazdaságban mindenki tud jó eredményt produkálni! 


HA MOST MEGNÉZI A KÜLÖNFÉLE ALAPOK 6-12 hónapos EREDMÉNYÉT CSODÁT LÁT! De kérdezze le a 4-6-8 éves eredményét és mindjárt helyrekerül a dolog!

De vannak olyanok akik bizonyítottak! Kevesen de vannak!! Nyilván minél híresebb, nevesebb, régebbi, annál több referenciával bír. Logikus, hát hogy egy neves bank kizárólag velük dolgoztat. És így máris eljutottunk a pénzgyárba. A legnevesebb alapkezelőkhöz. Azok, akik a bankokat és a biztosítókat segítik a befektetéseik gyarapításában.

Mert térjünk csak vissza az alaphelyzethez. Ön odaadja a pénzét sok polgártársával együtt a banknak és ő összegyűjtve azt –mint mondtam saját pénzeként- elviszi az alapkezelőkhöz. BETÉTGYŰJTÉS ENGEDÉLYKÖTELES!! Ön a kedvezményezettje a pénznek, de a tulajdonosa nem lesz az alapokban található elszámolási egységeknek. ÖN ETTŐL KEZDVE nem tulajdonol semmit, csak kölcsönadta egy kis hozammaradékért a banknak.

Mi abban segítünk, hogy a világ legjobb alapkezelői, akik a bankok, biztosítók pénzeit is menedzselik az Ön szolgálatába állítsuk. Direkt kapcsolatba hozzuk a pénzgyárral!!

Fontos hogy különbséget tudjon tenni a pénzpiaci és a tőkepiaci megoldások között. Ha csak semmi mást nem vizsgálunk meg, mint a tervezhető hozamok közötti különbséget, vagyis az elmúlt 80 év gyakorlatát, már akkor is eget verő a különbség. A legismertebb szakemberek azt tanítják, hogy a pénzpiac átlagosan kalkulálható hozama valahol 3-8% közötti. (Euróban) Egy magára valamire adó pénzpiaci tanácsadó, bank, biztosító nem ígérhet ennél többet. (Most tekintsünk el a 3 hónapos akcióktól, meg a talán, esetleg, elképzelhető nagyobb nyereségtől is, mert az szerencse nem pedig biztos lehetőség.)


:-)

Több nagy múltú, neves, tőkepiaci alap sokéves  átlaga 8-12%  euróban és én is ezzel számolok. Ami nem véletlen, hisz ez meg is egyezik a világ legismertebb tőketanácsadó cégek számolt értékével!!!!



Hasonlítsuk össze mit jelent 3-7% és a 8-12% közötti hozamkülönbség:

A pénzpiac és a tőkepiac hozam összehasonlítása önmagáért beszél, de mégis elemezzük egy kicsit:


A befektetés mindkét esetben havi 10 eFt.
Pénzügyi alapú (pénzintézeten keresztüli) befektetés esetében a várható végeredmény 15 MFt körüli.
Vagyon alapú befektetés esetében a várható végeredmény 30 MFt körüli.

Tehát már 4% sem lebecsülendő különbség, hisz a vagyon 50%-át érinti!!! 12% az amivel kalkulálunk, de remélhetőleg nem fognak haragudni kedves ügyfeleink, ha ennél jóval többet is ki tudunk termelni. De a biztos 4% többlet, máris 50%-os növekedést jelent a vagyonában. 


És most én ezt Euróban értettem. 10% Eurós hozam, ha a Ft és Euró közötti 3%-os infláció különbséget is hozzávesszük már 13%-os Ft hozamnak felel meg. 12% eurós hozam már 15% nak. Szóval ha Önnek nincs olyan befektetése forintban aminek az átlaghozama 13-18% közötti, akkor rossz helyen fektet be!

Szeretné vagyonát megduplázni a banki ajánlathoz képest?

Mert a tőkepiac átlaga ennyivel jobb!!!  Csak ez a pici változtatás, hogy nem a pénzpiacon takarékoskodik, máris megduplázza a pénzét!! Mert azt ígértük: direkt kapcsolatot tud kialakítani a pénzügyeiben a világ legjobb „pénzgyáraival” ha felhív engem


ÉRDEKLI A DUPLA HASZON?
NEM KELLENE ERRŐL EGYSZER SZEMÉLYESEN IS BESZÉLGETNÜNK?


Közvetlen mail az időpont egyeztetéshez: vip.igazgatosag@gmail.com

VAGY HÍVJON: +36/206633007


Üdvözlöm Blogomban!

Gazdasági Hírek

SZÁMÍTÁSTECHNIKAI HÍREK